Sügavam side lapsega läbi hooliva distsipliini

Lihtsad ja praktilised tööriistad rahulikuma koduse keskkonna loomiseks.

Kas tunned, et olenemata jõupingutustest, on kodune õhkkond täis pingeid ja konflikte?

Olen kolme väikese lapse ema. Süvenenult õppinud Montessori pedagoogikat, omandanud lapsehoidja kutse – ja siiski leidnud end tihtipeale nõutuna, kuidas kodus distsipliini kehtestada, et kõik tunneksid end hästi.  

Kujuta ette hommikut: kolm last ärkavad liiga vara, just kui vajad seda 20 minutit enne pudru valmimist ja väärtuslikku rahuhetke iseendaga. Ja siis algabki… Hingad sügavalt, naudid seda hommikust segadust.  

Siis tuleb järgmine katsumus: riidesse saamine ja õue minek. Ja siis järgmine. Ja nii lahendad päeva jooksul lugematuid pisikesi katsumusi. Sa saad hakkama. Oled tänulik oma kodu ja pere eest.  

Kuid õhtune uinumine on omaette väljakutse. Sa teed kõik rutiinid rahulikult kaasa, kuid lapsed ikka siplevad, lobisevad ja ei jää magama. Sa oled endiselt rahulik, proovid erinevaid lähenemisi, kuid mingil hetkel lihtsalt enam ei jaksa.

  • Kas oled tundnud, kuidas pinged kodus kerkivad just siis, kui on aeg seada piire või juhendada lapsi? 
  • Sa oled kuulnud paljudest kasvatusmeetoditest, aga kui hakkad neid rakendama, siis näed, et mõnes olukorras need töötavad ja mõnes üldse mitte. 
  • Kas su lapsed alati mängivad rõõmsalt ja järgivad juhiseid? Või on igapäev pigem pidev võitlus reeglite ja piiride kehtestamisega, et nende järgimist nõuda? 
  • Sa oled püüdnud olla empaatiline, oled sõnastanud oma soove positiivselt, ent ikka tundub, et lapsi justkui ei kõneta see. 
  • Unistad kodust, kus valitseb mõistmine ja rahu, kuid leiad end sageli hüüdmas laste poole, et hoida kontrolli ja suunata nende tähelepanu.

Kui vastasid mõnelegi neist punktidest “jah”, siis kursus “Sügavam side lapsega läbi hooliva distsipliini” on mõeldud just sulle.  

See ei ole lihtsalt teoreetiline arutelu, vaid praktiline juhend, mis annab sulle strateegiad ja tööriistad, mis on pärit reaalsetest eluolukordadest ja mille abil saad hakkama ka keerulisemates olukordades.  

Sa märkad peagi, kuidas suhtlemine lastega muutub ja kodune õhkkond on rahulikum. Avastad, kuidas uus lähenemine aitab sul olla parem vanem – rahulikum, teadlikum ja toetavam.  

Kursuse lõpus ei ole sa enam sama inimene. Oled saanud uued oskused ja kindluse, mis aitavad sul ja su perel liikuda armastavas ja toetavas keskkonnas edasi.  

Kui sa tõesti soovid muutust, siis see kursus on sinu jaoks. See on investeering sinu ja su laste tulevikku, mis kannab vilju palju aastaid. Sa oled tänulik, et leidsid “Sügavam side lapsega läbi hooliva distsipliini”, mis andis sulle vahendid ja selguse, mida olid otsinud.

See kursus on sulle ...

  • Kui oled 2-6 aastase lapse vanem 👨‍👩‍👧‍👦 
  • Soovi luua toetava ja armastava suhte oma lapsega🌟 
  • Ihkad praktilisi oskusi hooliva distsipliini rakendamiseks ✅ 
  • Kui soovid konkreetseid tööriistu, et käsitleda igapäevaseid väljakutseid🔨

See kursus ei ole sulle ...

  • Kui sa ei ole huvitatud aktiivsest osalusest oma lapse arengu toetamisel.
  • Samuti ei pruugi see sobida neile, kes otsivad spetsialiseeritud või edasijõudnute koolitust konkreetsetes laste arengu valdkondades, kuna see kursus pakub üldist ülevaadet lapse arengust ja praktilisi näpunäiteid igapäevaseks toetamiseks.

Moodul 1 - Armastavad kasvatusalused

  • Erinevad vanemate tüüpd. Mõistmine, kuidas sinu emotsionaalne tähelepanu kujundab lapse käitumist. 
  • Positiivne, neutraalne ja negatiivne käitumine: kuidas neid ära tunda ja suunata. 
  • Tingimusteta armastuse väljendamine, praktilised näpunäited sügava sideme loomiseks. 
  • Mitteverbaalne tähelepanu neutraalsetel hetkedel, selle tähtsus ja tehnikad. 
  • Lapse käitumise parandamine tema vajaduste redeli tugevdamise kaudu.

Moodul 2 - Enesesabotaaž, kiitus ja sisemine reaalsus

  • Neli enesesabotaaži liiki: viivitamine, liigne rääkimine, positiivse tähelepanu unustamine ja negatiivne stsenaarium. 
  • Varjatud enesesabotaaž, täiskasvanu rahuldamata vajadused ja nende mõju. 
  • Vihast arusaamine: Viha kui teisene emotsioon ja sellega toimetulek. 
  • Laste abistamine valulike emotsioonidega toime tulemisel. 
  • Väline reaalsus versus sisemine reaalsus. 
  • Kiituse andmine, kuidas ja millal kiita, et see oleks tõhus.

Moodul 3 - Lapse ebasobivad käitumisviisid

  • Ebasobiva käitumise äratundmine: kuidas eristada negatiivset käitumist. 
  • Neli segavat käitumisviisi: tähelepanu puudumine, enesekesksus, rutiinne tähelepanu puudumine ja agressiivsus. 
  • Kuidas täiskasvanu saab lapsele probleemilahenduses abiks olla, oskuste ja strateegiate õpetamine.

Moodul 4 - Keerulised olukorrad, 1. osa

  • Kuidas korrigeerida kahte käitumisviisi – “eirav kätiumine” ja “piire ületav”. 
  • Praktilised nõuanded ja lahendused.

Moodul 5 - Keerulised olukorrad, 2. osa. Perekoosolekud

  • Kuidas korrigeeridakäitumisviise “rutiini eirav käitumine” ja “sihiklik agressiivsus”. 
  • Praktilised nõuanded ja lahendused. 
  • Kuidas ja millal korraldada perekoosolekuid. Perekoosolekute kasutamine laste kaasamiseks kodu toimimise vastutuse jagamisse, ühiste probleemide lahendamisse ja isiklike ning grupi sidemete tugevdamisse.

Annika Tell

Kolme lapse ema, Insipre Moms To Lead Academy asutaja ja coach

"Minu jaoks muutis see kursus väga palju. Oskan nüüd oma lapsi ning nende vajadusi palju paremini jälgida ning arvestada. Sain lõpuks aru, miks mõned lapsed on palju rahulikumad ning kuidas seda saavutada :) Kindlasti on see kursus väärt sinu aega ja raha, kui sul on kasvamas kodus väikesed lapsed ning soovid rahulikumat elukeskkonda."

Põhjalikud videomaterjalid

Kursus sisaldab haaravaid ja informatiivseid videoloenguid, mis käsitlevad samm-sammult hooliva distsipliini põhimõtteid ja nende praktilist rakendamist kodus. Need loengud annavad sügavama teadmise ja juhised, et toetada sinu õppeprotsessi ja reaalsete muutuste elluviimisel.

Spetsiaalselt koostatud töövihik

Iga mooduli kohta spetsiaalselt koostatud täidetav PDF-töövihik, mille saad soovi korral välja printida mooduli sisu kuulates, et kohe märkmeid teha võis siis täita seda endale meelepärases seadmes. Need analüüsid ja kokkuvõtted, aitavad sul kursuse sisu paremini jälgida, tagavad ülevaate olulistest teemadest ning saad neid kasutada ka tulevikus kui viidetematerjali.

Toetav kogukond

Ühine teiste vanematega, jaga kogemusi ja saa toetust läbi kinnise Telegrami grupi. Kuigi kursus on iseõppe põhimõttel, siis see on koht, kus vastan jooksvalt küsimustele igakuiselt. 

Kursuse hind

KÕIGE POPULAARSEM

Ühekordne makse

197

  • Kõige soodsam

OSTA NÜÜD

Maksa kolmes osas

73

3 makset 73 /kuus

  • Maksa kolmes osas igakuiste maksetega

OSTA NÜÜD

Maksa viies osas

47

5 makset 47 /kuus

  • Maksa igakuiste maksetega viies osas

OSTA NÜÜD

Korduma kippuvad küsimused (KKK)

Kursuse peamine eesmärk on õpetada vanematele, kuidas rakendada hooliva distsipliini põhimõtteid igapäevaelus, andes sulle lihtsalt ja praktilised tööriistad, mida saad kasutama hakata kohe.

Peale kursuse lõppu on sul ligipääs materjalidele veel üks aasta, et võimaldada õpitut kinnistada ja vajadusel materjale üle vaadata.

Jah, see kursus on mõeldud igale vanemale, olenemata varasemast kogemusest. Minu eesmärk on pakkuda samm-sammulist juhendamist, et igaüks saaks põhiteadmised omandada.

Kursus toimub interaktiivses veebikeskkonnas, kus on võimaldatud iseseisev õppimine videoloengute ja praktiliste harjutuste abil. Kõik moodulid on kohe vaatamiseks avatud, kuid soovitus on läbida neid ikkagi järjest.

Sinu õppimistempo on paindlik – kui leiad, et vajad rohkem aega, on sul kursuse materjalidele juurdepääs veel ühe aasta jooksul pärast kursuse ametlikku lõppu.

Registreerumiseks vajuta siin lehel “Registreeru/ osta nüüd” nuppu. Järgi lihtsaid samme, et täita registreerimisvorm ja tasuda kursuse osalustasu.

Kui teil tekib tehnilisi probleeme, palun võtke ühendust minuga e-posti teel info@annika.nilson.ee.

Jah, pakume paindlikke maksevõimalusi, sealhulgas osamaksete võimalust, et muuta kursus kättesaadavamaks.

Kui teil on veel küsimusi, ärge kartke minuga ühendust võtta info@annika.nilson.ee. Olen alati valmis abistama ja vastama teie muredele või küsimustele.

Annika Nilson

Montessori ekspert / emade mõttemaailma mentor

Mul on laialdased teadmised ja kogemused Montessori pedagoogika, hooliva distsipliini, lapsehoidmise ja IT-valdkonnas.

Usun kindlalt, et iga lapsevanem on vaid ühe integreeritud kasvatusmeetodi kaugusel oma vanemluse teekonna läbimurdest. 

Olen lõpetanud AMI (Association Montessori Internationale) poolt akrediteeritud Montessori 3-6 vanuseastme juhendajate kursuse Montessori Instituudis Prahas, Tšehhis, aastatel 2020-2022. See haridustee on andnud mulle süvendatud väljaõppe Montessori pedagoogikas ja metoodikas, mis keskendub lapse iseseisvuse, uudishimu ja praktilise tegevuse kaudu õppimise toetamisele.

Õpingute osana viibisin praktikal neljas erinevas lasteaias, sealhulgas Valencias, Hispaanias, kogudes rikkalikke kogemusi mitmekesistes õpikeskkondades ja kultuurides.

Mul on lapsehoidja 5. taseme kutsetunnistus ja 1,5-aastane kogemus lapsehoidjana.

Lisaks olen Eesti Montessori Ühingu asutajaliige.

Kuid kõige olulisem on see, et olen ema kolmele lapsele, kelle kasvatamine on andnud mulle hindamatuid praktilisi kogemusi vanemluses.

Hooliva distsipliini meetod pakub uurimuspõhist, kuid lihtsat juhendit, tööriistu ja praktilisi näiteid, mis selgitavad konkreetseid viise, kuidas saavuatda kontroll täiskasvanu-lapse suhtes, nii et mõlemad, täiskasvanu ja laps, tunneksid end austatuna, turvaliselt ja armastatuna.  

Tule osale ja õpi, kuidas hooliv distsipliin võib muuta sinu pere igapäevaelu rõõmsamaks ja harmoonilisemaks. Koos saame luua keskkonna, kus sinu laps saab õitseda, ja sina kui vanem tunned end toetatuna ja kindlana oma kasvatusmeetodites.  

Kohtume kursusel!  

Annika Nilson